Opcje przeglądania
Paczkomaty InPost
Paczkomaty InPost

Jesiotr świeży i wędzony

    W tej kategorii znajdą Państwo świeże i wędzone jesiotry. Sa to gatunki nie objęte ochroną: jesiotr syberyjski( Acipenser baerii baerii),jesiotr rosyjski(Acipenser gueldenstaedtii) oraz sterlet( Acipenser ruthenus). Ryby te wędzone są metodą na ciepło. Przed procesem wędzenia zanurzone sa na 24 godziny w solance z soli naturalnej.Nie są dodawane żadne inne dodatki oraz przyprawy.

   Jesiotry ze względu na budowę ciała różnią sie od tradycyjnego surowca rybnego.Pozytywną ich cechą jest brak ości zarówno międzymięśniowych, jak i szkieletowych.Szkielet to zwapniała rurka otaczająca strune grzbietową.W części brzusznej od kręgosupa odchodzą krótkie ,chrzęstne wyrostki żebrowe.Udział kręgosłupa w masie ryb stanowi poniżej 10% i jest porownywalny z płetwami.Głowa w zależności od gatunku i wieku to okolo 20%.

   Mięso ryb jesiotrowatych odznacza się wysokimi walorami dietetycznymi i smakowymi.Decyduje o tym przede wszystkim duża zawartość w tłuszczu mięśniowym wielonienasyconych kwasów tłuszczowych PUFA n-3 i n-6, znacznie przekraczająca 20%.Jednak najbardziej cennym składnikiem odżywczym,którego nie znajdziemy w takiej ilości u innych gatunków ryb są długołańcuchowe, wielonienasycone kwasy tłuszczowe EPA i DHA.

   Wszystkie wyroby z jesiotra sa pakowane próżniowo i dostarczane z wkładami chłodzącymi.

do góry
Sklep jest w trybie podglądu
Pokaż pełną wersję strony
Sklep internetowy Shoper.pl